Dostosuj stronę
Zaloguj

Biuro Karier Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
poniedziałek, 25 Wrz 2017
  • TARGI PRACY I KARIERY 2017

Aktualności

200 płatnych staży na 20. edycję konkursu „Grasz o staż”

200 płatnych staży na 20. edycję konkursu „Grasz o staż”

23 lutego ruszyła jubileuszowa edycja „Grasz o staż” – najstarszego i największego konkursu na polskim rynku akademickim. Tym razem o staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże i sektory gospodarki mogą zagrać studenci wszystkich lat i kierunków studiów oraz absolwenci do 30. roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.grasz.pl i do 13 kwietnia rozwiązać wybrane przez siebie zadanie.

„Grasz o staż” to szansa dla studentów i absolwentów na zdobycie cennego doświadczenia pod okiem specjalistów. Różnorodność oferty płatnych staży w ramach konkursu sprawia, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie – zarówno osoby z uniwersytetów, jak i uczelni technicznych. Dla wielu wygrana często stanowi przepustkę do kariery zawodowej, a statystyki pokazują, że blisko połowa laureatów po odbytym stażu kontynuuje współpracę z fundatorami.

Celem tegorocznej kampanii promocyjnej konkursu, będzie uświadomienie młodym, że warto już na początku studiów zmierzyć się z realnymi wyzwaniami zawodowymi.  Dzięki „Grasz o staż” można wygrać nie tylko płatny staż, ale jednocześnie wymarzone miejsce pracy. Wystarczy podjąć wyzwanie.

Liczne grono firm obecnych w konkursie w poprzednich latach, takich jak: Lidl Polska, PGNiG Termika, Castorama Polska, czy Poczta Polska S.A.  zasiliły w tym roku organizacje, które po raz pierwszy zdecydowały się dołączyć do inicjatywy. W 20. edycji konkursu na wakacyjne staże laureatów zaproszą również po raz kolejny instytucje administracji publicznej: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Patronat Honorowy nad 20. edycją „Grasz o staż” objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W tym roku uroczysta inauguracja konkursu odbywa się w Pałacu Prezydenckim w połączeniu z debatą „Młodzi na rynku pracy- postulaty pokolenia Y”.

W tym roku po raz pierwszy o staż mogą zagrać studenci wszystkich lat i kierunków studiów, a także absolwenci uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Wystarczy rozwiązać minimum jedno, a maksymalnie trzy zadania konkursowe wybrane spośród wyodrębnionych pięciu konkursowych kategorii. „Rozwiązując zadanie należy raczej popuścić nieco wodzę fantazji.” – mówi Rafał Bielski, laureat 18. edycji konkursu, „Nie powinno się szukać standardowych rozwiązań. Ważne jest, by spróbować pokazać swój sposób myślenia.” – dodaje.

Oferta konkursowa obejmuje także atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest wsparcie rozwoju i podniesienie kwalifikacji laureatów. Wśród nagród są studia podyplomowe, kursy językowe, czy prenumeraty branżowych czasopism. Jeden z uczestników otrzyma zaproszenie na trzytygodniowy program Mediacji, Negocjacji i Prezentacji na Uniwersytecie St. Andrews w Wielkiej Brytanii.

Studentów i absolwentów zapraszamy do zapoznania się z ofertą stażyi nagród dodatkowych dostępną na stronie www.grasz.pl. Bieżące informacje o konkursie można znaleźć takżena profilu „Grasz o staż” na facebook’u.

Kontakt:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zaproszenie na Targi Pracy i Kariery 2015

Szanowni Państwo,

Biuro Karier Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zaprasza Państwa Firmę/ Instytucję do wzięcia udziału w

TARGACH PRACY I KARIERY

które odbędą się 23 kwietnia 2015 roku, w godz. 10.00 – 14.00

w holu Auditorium Novum  Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego,  al. prof. S. Kaliskiego 7 (parter oraz 1 piętro)

Już po raz 12 umożliwiamy pracodawcom pozyskanie wykwalifikowanych pracowników- młodych, kreatywnych specjalistów, a studentom/absolwentom kontakt z potencjalnymi pracodawcami.

Firmom biorącym udział w Targach Pracy i Kariery zapewniamy:

  1. stanowisko wystawowe do dyspozycji, stolik, krzesła, dostęp do energii elektrycznej,
  2. możliwość przeprowadzenia prezentacji Firmy na stoisku w trakcie targów w ramach opłaty, dodatkowo płatna prezentacja/warsztat
  3. umieszczenie informacji o Firmie na stronie internetowej Biura Karier kariera.utp.edu.pl,wyświetlania slajdu z informacjami o firmie w trakcie trwania Targów (pod warunkiem wypełnienie i odesłania notki informacyjnej),
  4. dostęp do mikrofonu celem zareklamowania firmy i zaproszenia zwiedzających do stoiska,
  5. w czasie trwania targów kawę i herbatę.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Targach Pracy i Kariery na UTP!

Do zaproszenia dołączamy Warunki Uczestnictwa, Formularz Zgłoszeniowy, Załącznik Informacyjny, który prosimy odesłać do dnia 23 marca 2015 roku.                                                                                                                       

Pragniemy przypomnieć Państwu, że ilość miejsc wystawowych jest ograniczona.

 

Z pozdrowieniami

Biuro Karier

Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego

Katarzyna Tomaszewska-Dobosz

Praktyki studenckie w agencji reklamowej

Drzwi otwarte w firmie COB

Ostatni warsztat w tym semestrze! Mój debiut na rynku pracy. ADAPTACJA W MIEJSCU PRACY

Serdecznie zapraszamy na ostatni już w tym semestrze warsztat: "Mój debiut na rynku pracy. ADAPTACJA W MIEJSCU PRACY".

29.01.2015 godzina 9.00-12.00, Kaliskiego 7, bud. 2.1, sala 26

Prosimy o rejestrację poprzez kalendarz wydarzeń na stronie lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (imię i nazwisko, numer telefonu, wydział, osoby spoza UTP proszone są o podanie nazwy uczelni, której są studentami lub absolwentami).

Warsztat oferuje nabycie umiejętności ułatwiających wejście w nowe środowisko zawodowe, przyspieszających proces adaptacji w nowym miejscu pracy poprzez:
- poznanie oczekiwań pracodawców, cenionych przez nich kompetencji pozazawodowych;
- zrozumienie różnic pokoleniowych -  umiejętność efektywnej współpracy z dotychczasowymi pracownikami firmy, reprezentantami różnych generacji;
- umiejętność zachowania się w pracy zgodnie z regułami savoir vivre’u;
- poznanie zasad etykiety w sytuacjach zawodowych  (co wypada, a czego unikać korzystając z sieci w kontaktach zawodowych);
- umiejętność współpracy grupowej – poznanie cech i czynników zwiększających sprawne funkcjonowanie w zespole;
- wzrost otwartości wobec odmienności kulturowych w kontaktach zawodowych z przedstawicielami innych kultur;
- zdobycie wiedzy o rodzajach informacji, których pozyskanie w pierwszych dniach pracy jest niezbędne do szybkiego wdrożenia się w rolę pracownika.

Zdobądź nowe kwalifikacje jako Specjalista ds. Sourcingu!

Zdobądź nowe kwalifikacje jako Specjalista ds. Sourcingu! Przyjdź na spotkanie 21.01.2015, godz. 13.00, Kaliskiego 7, RCI, sala C8

Hiab MAU Stargard rozpoczyna nowy program stażowy.

Zakład Hiab, należący do Cargotec Poland Sp. Z o.o. rozpoczyna nabór do pierwszej edycju programu stażowego Akademia Sourcingu Hiab.

Czym zajmuje się Specjalista ds. Sourcingu w zakładzie produkcyjnym? Jaka jest różnica pomiędzy sourcingiem a zakupami? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzielą przedstawiciele zakładu Hiab należącego do Cargotec Poland Sp. z o.o. podczas spotkań ze studentami na uczelniach we Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Bydgoszczy.

Hiab kieruje swoją ofertę do studentów ostatnich lat studiów, absolwentów, a także osób pracujących, poszukujących zawodu lub chcących zmienić pracę. Firma oferuje dla 3 zwycięzców 6-miesięczny płatny staż w nowo otwartym zakładzie Hiab w Stargardzie Szczecińskim. W programie między innymi wykłady, webinaria, szkolenia oraz codzienne zadania i obowiązki wykonywane pod okiem dedykowanego mentora.

”Specjalista ds. Sourcingu to względnie nowy zawód, który pragniemy wypromować również poprzez naszą Akademię. Jego praca jest bardzo ważna w kontekście kształtowania finalnej ceny wytwarzanego produktu – w naszym przypadku – żurawia samochodowego” – mówi Krzysztof Czupryniak, Dyrektor ds. Sourcingu w zakładzie Hiab. ”Poprzez umiejętny dobór dostawców, swoje talenty negocjacyjne, Specjalista ds. Sourcingu przyczynia się do wzrostu konkurencyjności jakościowej i cenowej produktu” – dodaje Czupryniak.

”W zawodzie związanym z sourcingiem liczy się przede wszystkim umiejętności analityczne i organizatorskie, zdolności w zakresie komunikacji i budowania relacji, a także systematyczność i determinacja do osiągania długoterminowych wyników” – mówi Michał Szostkowski, Dyrektor ds. Personalnych w zakładzie Hiab. ”Ukończenie wyższych studiów technicznych może być atutem, ale chętnie wśród kandydatów do Akademii widzimy absolwentów różnych kierunków, którzy przejawiają wspomniane umiejętności” – dodaje Szostkowski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Akademii Sourcingu Hiab, warunkami kwalifikacji oraz terminami spotkań na uczelniach z przedstawicielami Hiab, odsyłamy do strony internetowej http://www.hiab.pl/About-us/Careers/. Rekrutacja kończy się 28lutego 2015. Zwycięzcy będą znani w marcu 2015r. Płatne staże rozpoczną się wiosną 2015 roku.

Hiab jest światowym liderem w dziedzinie przeładunku drogowego. Najważniejsza jest dla nas satysfakcja klienta. Firma zatrudnia około 2800 profesjonalistów, którzy pracują nad dostarczaniem odbiorcom na całym świecie produktów i usług o niezrównanej wydajności. Nasz asortyment obejmuje żurawie cargo HIAB, żurawie leśne i recyklingowe JONSERED, żurawie leśne LOGLIFT, podwieszane wózki widłowe MOFFETT oraz urządzenia do wymiany nadwozi MULTILIFT, jak również platformy załadunkowe DEL, WALTCO i ZEPRO. www.hiab.com

Hiab jest częścią Cargotec. W 2013 roku obroty firmy Cargotec wynosiły 3,2 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 11 000 pracowników. Akcje Cargotec klasy B są notowane w helsińskim oddziale NASDAQ OMX. Ich symbol giełdowy to CGCBV. www.cargotec.com

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Przerwa świąteczno - noworoczna

W dniach 24.12.2014 - 4.01.2015 Biuro Karier będzie nieczynne.

Wesołych Świąt!

NEGOCJACJE - co powiedzieć aby skutecznie odeprzeć słowo NIE.

NEGOCJACJE - co powiedzieć aby skutecznie odeprzeć słowo NIE.
Już 11 grudnia (w najbliższy czwartek), w godzinach 10.30.00-13.30, będzie doskonała okazja, by podczas warsztatów poznać zasady skutecznych negocjacji.

Udział jest nieodpłatny, potwierdzony zaświadczeniem.

Zapraszamy do Fordonu, ul. Kaliskiego 7, budynek główny 2.1, sala 26, w pobliżu Biura Karier.

Zajęcia poprowadzi Wojciech Świtała, Sygnatariusz Kodeksu etyki Polskiej Izby Pośredników Finansowych i Ubezpieczeniowych, Prezes Zarządu SPKiP, Prezes Haven Invest Sp. z o.o., analityk, inwestor giełdowy

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 52 374 94 25 i 52 374 92 87.

SIŁA SŁOWA - MOWA CIAŁA

Wzajemne komunikowanie się to codzienny żywioł wszystkich ludzi i codzienne narzędzie pracy.
Już 3 grudnia (w najbiższą środę), w godzinach 9.00-14.00, jest doskonała okazja, by podczas warsztatów poznać zasady skutecznej komunikacji.
Udział jest nieodpłatny, potwierdzony zaświadczeniem.
Zapraszamy do Fordonu, ul. Kaliskiego 7, budynek główny 2.1, sala 26, w pobliżu Biura Karier.

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 52 374 94 25 i 52 374 92 87.

Strona 7 z 16

Ostatnio dodane oferty pracy

Asystent projektanta konstrukcji budowlanych
- opracowanie dokumentacji technicznej pod kierunkiem i nadzorem projektanta - wykonywanie...

Data dodania: 2017-09-21

Inżynier Procesu Technologicznego
Poszukujemy ambitnych osób, które zdobędą doświadczenie od profesjonalistów

Data dodania: 2017-09-20

Asystent Projektanta Mostowego
opracowywanie projektów z branży mostowej (rynek polski) pracę pod kierunkiem doświadczonego...

Data dodania: 2017-09-18

młodszy instruktor ds. łączności
Praca w systemie jednozmianowym, możliwy bezpośredni kontakt z osobami pozbawionymi wolności....

Data dodania: 2017-09-14

ZOOTECHNIK
Osoba zatrudniona na Stanowski Zotoechnik w zakładzie wylęgu drobiu odpowiedzialna będzie ...

Data dodania: 2017-09-12

Najbliższe wydarzenia

There are no up-coming events

Newsletter

Jeśli chesz być informowany o nowościach Biura Karier? Wpisz swój adres e-mail poniżej!


Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Ta strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Więcej informacji na stronie Polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.