Dostosuj stronę
Zaloguj

Biuro Karier Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności
poniedziałek, 25 Wrz 2017
  • TARGI PRACY I KARIERY 2017

Aktualności

Płatny staż w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapraszają na płatny staż do bydgoskiego oddziału. Zachęcamy! Naprawdę warto!

Firma Cemasz kurs operatora koparki

Z takim konkursem jeszcze się nie spotkaliście! Kto ma ochotę zostać operatorem koparki? Wystarczy przekonać jury, że to właśnie w Ciebie warto zainwestować. Firma Cemasz pokrywa koszty kursu w dowolnie wybranym miejscu.

Na stronie https://cemasz.pl/konkurs/ znajdziecie formularz zgłoszeniowy, a regulamin dostępny jest pod adresem https://cemasz.pl/regulamin/

Dzień Kariery WTiICh 11 maja 2016 r.

Zaprszamy wszystkich studentów do udziału w warsztatach podczas Dnia Kariery na Wydziale Technologii i Inzynierii Chemicznej.

Program Dnia Kariery na WTiICh:

WARSZTATY:

9:00 – 12:00
Przetestuj się i sprawdź jakie robisz wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej*, sala 303

zajęcia prowadzi Justyna Kotolińska, doradca zawodowy,
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

*zajęcia trwają dwa dni, pierwszego dnia odbywa się część teoretyczna (jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, jakie są najczęściej zadawane pytania), drugiego dnia (17.05) część praktyczna – nagrywamy scenki, odtwarzamy i szczegółowo analizujemy

Zapisy: http://181110-18.evenea.pl/

12.00-14.00 Poświęć czas, aby zyskać czas! – czyli efektywne zarządzanie czasem, sala 303

zajęcia poprowadzi Marcin Błażkow, trener, wykwalifikowany doradca zawodowy, pracownik Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy

Zapisy: http://181110-17.evenea.pl/

14.00 -15.30 Networking – czyli najkrótsza droga do sukcesu, sala 303

Zajęcia prowadzi gość specjalny - Maciej Świerczyński, który przedsiębiorczość ma we krwi! Obecnie jest Prezesem Network Way Sp z o.o. - firmy kreującej wizerunek w Internecie - przykładem autoprezentacji i ekspertem Networking'u. Dzięki swojej wiedzy i długoletniemu doświadczeniu stał się również mentorem dla studentów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Nasz gość opowie Wam jak osiągnąć sukces w ekspresowym tempie!
Zapisy: http://181110-19.evenea.pl/

KONSULTACJE INDYWIDUALNE:

11:00 – 14:00 indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, sala 319,

dostępne godziny to 11,12,13. Rezerwacja na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (Proszę podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz godzinę)

15.30 -17.00 indywidualne konsultacje dotyczące Networkingu, sala 319

dostępne godziny to 15.30, 16.00, 16.30. Rezerwacja na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (Proszę podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz godzinę)


Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Biura Karier UTP i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

Curriculum Vitae to najważniejszy dokument, który jest niezbędny w trakcie poszukiwania pracy. Stanowi podsumowanie doświadczenia, edukacji, kwalifikacji i umiejętności kandydata. Rekruter poświęca zaledwie kilka sekund na każde otrzymane CV, trzeba zatem poświęcić odpowiedni czas, aby w ich trakcie padła decyzja o zaproszeniu cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Życiorys szyty na miarę

Zabierając się do przygotowywania swojego CV miej na uwadze, że zawsze będzie stanowiło ono bazę do tego, które następnie wyślesz do potencjalnego pracodawcy. Patrząc na kilka ofert pracy dotyczących tego samego stanowiska, ale od innych pracodawców, szybko zauważysz, że różnią się one od siebie. Tym samym twój dokument aplikacyjny również musi się różnić, aby dokładnie pokazywać to, czego szuka w nim specjalista ds. rekrutacji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy chcesz wysłać swoją aplikację, musisz koniecznie dostosować swoje CV. Nie można ukrywać, że może się to okazać żmudnym zadaniem, ale dla dobrej pracy, trzeba je wykonać.

 

Najważniejsze punkty życiorysu

Podsumowanie zawodowe – nagłówek – Przygotuj bardzo krótkie podsumowanie tego, kim jesteś i dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem, którego poszukuje pracodawca. Pokaż rekruterowi, czyje dokumenty ma właśnie przed sobą.

Cel zawodowy – jeśli chcesz podkreślić to, czego dokładnie szukasz, możesz to zawrzeć w tym miejscu. Tutaj również pamiętaj, aby było to jak najbardziej zwięzłe – jedno zdanie z pewnością wystarczy.

Doświadczenie zawodowe – zachowując chronologiczny porządek, przedstaw swoje dotychczasowe osiągnięcia zawodowe. Zadbaj o to, aby były przejrzyste. Z lewej strony zamieść daty, a z prawej nazwę pracodawcy, czy projektu, w którym brałeś udział. Poniżej wskaż swoje stanowisko oraz najważniejsze obowiązki – zastanów się, które z nich są najistotniejsze z punktu widzenia stanowiska, na które aplikujesz i dokonaj właściwej selekcji.

Uważasz, że nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, którym możesz się pochwalić? Pomyśl, czy brałeś udział w jakichś inicjatywach w szkole, na uczelni? Być możesz udzielałeś się aktywnie jako wolontariusz w organizacji pozarządowej lub firmie? Jaką rolę wtedy pełniłeś, czym się zajmowałeś? Bądź pewny, że pracodawcy zawsze doceniają dodatkowe zajęcia, które pokazują im, jakie doświadczenie praktyczne zdobyłeś do tej pory i które ze swoich umiejętności miałeś już okazję wykorzystać.

Wykształcenie – zachowując schemat podobny, jak w przypadku doświadczenia zawodowego, przygotuj podsumowanie swojej ścieżki edukacyjnej. Pamiętaj jednak, aby nie wpisywać szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego, gdy np. skończyłeś już studia. Przedstaw to, co jest najważniejsze z punktu widzenia twojej obecnej sytuacji i pracy, o którą się ubiegasz. Jeśli ukończyłeś szkolenia, czy warsztaty, które są istotne w danym procesie rekrutacyjnym, nie zapomnij ich tutaj dodać.

Kwalifikacje zawodowe – czy posiadasz certyfikaty, licencje, bądź uprawnienia, które mogą się przydać na stanowisku, o które się ubiegasz? Możesz przedstawić dokumenty, które je potwierdzają, gdy zostaniesz o to poproszony? Jeśli tak, to jest właśnie miejsce, aby się nimi pochwalić.

Umiejętności - zastanów się raz jeszcze nad pracą, o którą się ubiegasz? Jakie umiejętności są w niej wymagane? Które z nich posiadasz? Pamiętaj również, że są pewne uniwersalne umiejętności, które zawsze są ważne, jak np. dobre umiejętności interpersonalne, czy pracy zespołowej. Najlepiej przygotuj sobie w osobnym dokumencie całą listę umiejętności, które posiadasz, a następnie wybieraj z niej te, które są najbardziej odpowiedne w danej sytuacji.

Zainteresowania – Pozwól rekruterowi poznać cię jeszcze bardziej. Czym się wyróżniasz spośród innych kandydatów w czasie wolnym? Pamiętaj jednak, że jeśli napiszesz, że lubisz chodzić do teatru, warto abyś był w stanie podać kilka ostatnich sztuk, na których byłeś. Jeśli lubisz czytać książki psychologiczne, to również powinieneś być w stanie podać kilka tytułów, oraz zagadnienia, które były w  nich poruszone. Co najważniejsze – pisz prawdę i nigdy nie próbuj przedstawiać się jako osoba, którą nie jesteś.

 

W jakim formacie wysłać swoje CV

Dzisiaj najpopularniejszym i zarazem najbezpieczniejszym formatem do wysyłania plików jest PDF. Firmy używają różnych edytorów tekstu, które czasami mogą całkowicie zniszczyć wygląd twojego dokumentu. Wysyłając go w nieedytowalnym formacie PDF, możesz tego uniknąć.

Źródło:pl.jobsora.com

 

 

Targi Pracy i Kariery 2016

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Targi Pracy i Kariery, które odbędą się 20 kwietnia 2016 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 w murach Uniwersytetu - hol główny budynku 2.1, al. prof. S. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy.

Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Uczestnicząc w targach będzie można:

1.     porozmawiać z przedstawicielami firm. Zapoznać się z ofertami pracy, ze sposobami rekrutacji i stawianymi oczekiwaniami. Przypominamy o zabraniu swojego CV,

2.     skorzystać z porad doradcy zawodowego oraz instytucji rynku pracy,

3.     wziąć udział w konkursach.

 

Targi Pracy i Kariery mają charakter otwarty.

Zapraszamy wszystkich poszukujących pracy.

Sponsorem strategicznym tegorocznej edycji Targów Pracy i Kariery został Bank Pocztowy S.A.  Pozostali sponsorzy to Asseco Poland S.A., Sensata Technologies Poland Sp. z o.o., Scandagra Polska Sp. z o.o., CIECH Soda Polska S.A, Atos IT Services, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Partnerami targów są: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz firma Network Way.

Patroni medialni to: Polskie Radio Pik, karieraplus.pl, praca.pl.

 

WYSTAWCY:

GOODMORNING Sp. z o.o.

IQOR GLOBAL SERVICES Sp. z o.o.

ASSECO POLAND S.A.

SENSATA TECHNOLOGIES POLAND

HSF Logistics Polska Sp. z o.o.

WIKA Polska sp. z o.o. sp. k.

NOKIA

EXACT SYSTEMS S.A.

Schenker Sp. z o.o.

UNILEVER POLSKA S.A.

MMP Neupack Polska

Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o.

Scandagra Polska Sp. z o.o.

PESA Bydgoszcz S.A

MONDI ŚWIECIE S.A

BANK POCZTOWY S.A

HALTON Sp. z o.o.

CIECH Soda Polska S.A.

BORYSZEW TENSHO Poland Sp. z o.o.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

KAUFLAND POLSKA MARKETY SP. Z O.O. SP.K.

ManpowerGroup Sp. z o.o.

Łączpol Sp. z o.o.

ATOS IT SERVICES Sp. z o.o.

SGS Polska Sp. z o.o.

Politech Sp. z o.o.

ZT "Kruszwica" S.A.

thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

COCA-COLA HBC POLSKA

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dacomet

MOBICA LIMITED Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Firma Usługowo-Handlowa "MARK"

Infosys Poland Sp. z o.o.

AVIVA Sp. z o.o.

Covance Laboratories Ltd

LIDL Sp. z o.o. sp. k.

SDL POLAND

KMW Invest Sp. z o.o.

OSTC Poland Sp. z o.o.

Network Way Sp. z o.o.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

STREFA DORADCZO – KONSULTACYJNA

Z kim będzie można porozmawiać?

Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny – porady prawne

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Punkt konsultacyjny - EURES -podejmowanie pracy w krajach UE/EOG

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny – pośrednictwo pracy EURES, tworzenie CV wg europejskiego

standardu (Europass)

Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy

Konsultacje - pośrednictwo pracy oraz usługi i instrumenty rynku pracy.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Punkt konsultacyjny – zakładanie firmy

Centrum Informacji i Planowania Kariery w Bydgoszczy Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu

Punkt konsultacyjny – tworzenie CV. Jeżeli chcesz otrzymać tłumaczenie na język angielski dokumentów aplikacyjnych - przynieś je na stoisko CIiPKZ. Zamiast danych osobowych wpisz adres email - w ciągu kilku dni otrzymasz przetłumaczony na język angielski dokument aplikacyjny

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Bydgoszczy

Punkt konsultacyjny - zapoznanie z warunkami oraz rekrutacja do projektu „Mobilni na rynku pracy – program aktywizacji zawodowej osób młodych z województwa kujawsko-pomorskiego"

Zapraszamy na wydarzenia na naszym fanpage

https://www.facebook.com/events/1180782988601198/

 

Harmonogram warsztatów i konsultacji semestr letni 2016

Zapraszamy na warsztaty i indywidualne konsultacje! Harmonogram spotkań jest już dostępny.

 

Pierwsza praca z firmą Cargill

Dołączcie do programu stażowego "Pierwsza praca". Zapraszamy studentów ostatnich lat Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt i Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii na spotkanie z firmą Cargill dnia 7 kwietnia w godz. 12.15-14.15, sama 230, ul. Mazowiecka 28.

OFERTY STAŻY I PRAKTYK

Już powoli czas rozpocząć poszukiwania miejsca stażu i praktyk. Wszystkie aktualne oferty można sprawdzać na naszym fanpage:

https://www.facebook.com/BiuroKarierUTP/

ZAPRASZAMY!

Czy wiesz jak zbudować pociąg?

Targi pracy i kariery coraz bliżej!

Targi Pracy i Kariery zbliżają się wielkimi krokami. Swój udział zgłosiło już około 50 wystawców, listę wszystkich firm aktualizujemy na bieżąco:

http://kariera.utp.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124&Itemid=66

więcej informacji o firmach biorących udział znajdziecie na naszym fanpage pod wydarzeniem:

https://www.facebook.com/events/1180782988601198/.

Sponsor Strategiczny Targów Pracy i Kariery 2016

Sponsorzy:

                                            

 

 

 

Strona 3 z 16

Ostatnio dodane oferty pracy

Asystent projektanta konstrukcji budowlanych
- opracowanie dokumentacji technicznej pod kierunkiem i nadzorem projektanta - wykonywanie...

Data dodania: 2017-09-21

Inżynier Procesu Technologicznego
Poszukujemy ambitnych osób, które zdobędą doświadczenie od profesjonalistów

Data dodania: 2017-09-20

Asystent Projektanta Mostowego
opracowywanie projektów z branży mostowej (rynek polski) pracę pod kierunkiem doświadczonego...

Data dodania: 2017-09-18

młodszy instruktor ds. łączności
Praca w systemie jednozmianowym, możliwy bezpośredni kontakt z osobami pozbawionymi wolności....

Data dodania: 2017-09-14

ZOOTECHNIK
Osoba zatrudniona na Stanowski Zotoechnik w zakładzie wylęgu drobiu odpowiedzialna będzie ...

Data dodania: 2017-09-12

Najbliższe wydarzenia

There are no up-coming events

Newsletter

Jeśli chesz być informowany o nowościach Biura Karier? Wpisz swój adres e-mail poniżej!


Projekt współfinansowany
ze środków Unii Europejskiej w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego

TA STRONA UŻYWA COOKIE. Ta strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Więcej informacji na stronie Polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.