Jesteś tutaj: Strona główna » Targi Pracy i Kariery » Patroni i Partnerzy
poniedziałek, 25 Wrz 2017

Atos IT Services Sp. z o. o.

ul. Kraszewskiego 1, 85-240 Bydgoszcz
tel. /fax.: 525877654

Atosjest międzynarodową firmą z branży usług informatycznych, osiągającą roczne przychody na poziomie 8,8 mld euro. Zatrudnia ponad 77 tysięcy pracowników w 52 krajach. Spółka jest notowana na giełdzie NYSE Euronext Paris Market. W Polsce Atos istnieje od 2000 roku, zatrudnia ponad 2500 osób w czterech miastach: Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Atos jest światowym partnerem technologicznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, gdzie odpowiada za rozwój i utrzymanie całej infrastruktury IT i Broadcastingu. Kontrakt Atosa z MKOl jest największym na świecie kontraktem na obsługę informatyczną wydarzenia sportowego.

W ramach swojego portfolio firma oferuje: usługi integracji systemów IT, zarządzanie infrastrukturą IT, outsourcing, doradztwo. W Polsce Atos świadczy m.in. usługi utrzymania i rozwoju systemów paszportyzacji i monitoringu sieci telekomunikacyjnych, wdrożeń i utrzymania systemów wsparcia biznesowego (billing, CRM) oraz outsourcingu IT. Klientami Atosa są duże międzynarodowe firmy, głównie z sektora publicznego, finansowego, telekomunikacyjnego.

Biuro największego polskiego oddziału firmy znajduje się w Bydgoszczy, pracuje w nim ok. 2500 osób. Oddział ten dostarcza rozwiązań w zakresie Managed Services Global Delivery.  Oferuje m.in. usługi zarządzania sieciami, serwerami, aplikacjami, projektami i procesami ITIL, a także serwisy w chmurze (Cloud) oraz pierwszą linię wsparcia dla klientów.

We Wrocławiu działa Systems Integration Global Delivery Center Europe. Oddział ten odpowiada za wsparcie biznesu oraz dostarczanie projektów i serwisów w modelu "global delivery" dla klientów Atos na świecie, w ramach obszarów biznesowych Solutions, SAP oraz Application Management. Koordynuje zespoły GDC Europe m. in. w Polsce, Słowacji i Czechach.

W latach 2012 i 2013 Atos w Polsce dwukrotnie został nagrodzonycertyfikatemNajlepsze Miejsca Pracy, zdobywając kolejno trzecie i drugie miejsce w rankingu Great Place to Work Institute. Tym, co pracownicy ocenili jako wyróżnik Atosa, jest wspaniała atmosfera, ogromne możliwości rozwoju, bogaty pakiet benefitów oraz styl zarządzania kadry menedżerskiej.

W 2013 roku zatrudniliśmy ponad 1000 nowych osób. Tak dynamiczny rozwój firmy generuje wiele możliwości zarówno dla obecnych pracowników, jak i dla kandydatów, którzy chcą się rozwijać w branży IT. Intensywnie zwiększając zatrudnienie Atos niezmiennie dba o najwyższy poziom oferowanych usług, stwarzając jednoczenie jak najlepsze warunki do ich świadczenia.

Jesteś specjalistą? W Atos czeka na Ciebie szeroki wachlarz możliwości. Zatrudniamy inżynierów sieci, inżynierów oprogramowania, administratorów systemów Windows oraz Linux/Unix, administratorów baz danych Oracle i MS SQL, a także programistów, specjalistów Middleware, SAP, developerów Java i Oracle oraz testerów.

Nie jesteś jeszcze specjalistą? Nic straconego! Jesteśmy firmą informatyczną, lecz nowoczesne technologie nie są jedynym obszarem, z którym nasi pracownicy mogą powiązać swoją karierę. Oprócz specjalistów w zakresie IT, zatrudniamy absolwentów kierunków zarządzania oraz lingwistów, zainteresowanych branżą IT - niekoniecznie z zaawansowanymi, technicznymi kwalifikacjami czy doświadczeniem. Dzięki oferowanym szkoleniom oraz pracy przy ciekawych projektach, nasi pracownicy nieustannie rozwijają swoje umiejętności i zdobywają nowe kompetencje. Osoby ambitne i zaangażowane mają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych programach rozwoju talentów.